Produktivita

3 návyky, na ktoré si produktívni ľudia nájdu čas každý deň

user cover

Paradoxom podnikateľského sveta je to, že veľký počet ľudí ide do toho s myšlienkou na menej roboty, pritom väčšinou býva opak pravdou – roboty je oveľa viac, “pracovných” hodín je oveľa viac. To môže mať nepriaznivé účinky na prácu a efektivitu ako takú, nehovoriac o celom organizme. Aby ste sa udržali produktívny aj pod takýmto náporom, je potrebné si vypestovať určité návyky, ktoré Vám môžu pomôcť zorganizovať deň a naplno využiť Váš čas. Pozrime sa na tie najsilnejšie:

1. Naučte sa vstávať skoro ráno tým, že pôjdete dostatočne skoro spať.

Aj keď sa môže zdať, že 8 hodín spánku je 8 hodín spánku, nie vždy je tomu tak. Je obrovský rozdiel ísť si ľahnúť o 10tej večer a vstať o 6tej ráno, ako ísť si ľahnúť o 3tej ráno a vstať okolo 11tej, aj napriek tomu, že počet hodín je rovnaký.

Tí, ktorí vstavajú skoro ráno majú dokázateľnú výhodu čo sa týka mentálnej jasnosti a energie. Donútiť sa ísť skoro spať môže to byť zo začiatku náročné, ale akonáhle si zvyknete, už po krátkom čase postrehnete výhody tohto v podstate veľmi jednoduchého návyku.

 

2. Začnite každý deň s účelom, sústredením alebo meditáciou.

Začať deň s veľmi jasnou myšlienkou, čo potrebujete alebo chcete v danom dni urobiť môže zmeniť úplne VŠETKO.

Môžte skúsiť krátku meditáciu, s nejakou príjemnou hudbou prípadne stačí aj 10 pomalých nádychov a výdychov, popri ktorích si v mysli prejdete hlavné činnosti, ciele a pod., ktoré Vás v daný deň čakajú. Zdá sa to príliš jednoduché, aby to malo nejaký efekt, ale nie je tomu tak. Ak si hneď zrána spravíte v hlave aspoň ako taký poriadok a rozvrhnete deň, znížite šancu, že Vás niečo zastihne nepripraveného.

 

 3. Fyzická aktivita. Do toho.

Fyzická aktivita ako beh, posilňovanie, ale aj dlhé prechádzky – to sú všetko nástroje, ktoré Vám dokážu osviežiť organizmus značnou dávkou endorfínov a zároveň dať Vašej mentálnej stránke priestor na “prestávku”.

Veľa ľudí má s integráciou týchto návykov veľké problémy, ale nenechajte sa odradiť, už po veľmi krátkej dobe dokážete odsledovať blahodárne účinky na Vašu každodennú produktivitu a stav mysle.

 

 

Ešte nepoužívate miniFAKTÚRU? Zaregistrujte sa a fakturujte s nami v roku 2015 šikovne!

Predošlý príspevok Ďalší príspevok

Mohlo by sa Vám taktiež páčiť