Nezaradené

5 otázok vedúcich k úspechu podnikateľa

user cover

Je jednoduché si predstaviť, prečo chápanie úspechu u väčšiny podnikateľov začína a končí pri výške ich príjmu alebo počte zamestnancov v ich startupe, tieto metriky však nie sú reálne použiteľné donekonečna. Preto by ste sa pre dosiahnutie úspechu mali pýtať samých seba ako podnikateľov, čo vlastne úspech okrem peňazí znamená.

 

1. Ako veľa peňazí znamená úspech?

Samozrejme, že chcete zarobiť. Všetci to chceme a jednoducho to patrí k radostiam podnikania. Nikto by Vás nesúdil kvôli tomu, že meriate úspech výškou ziskov, ale čo to vlastne znamená pre Vás? Je úplne v poriadku si túto otázku klásť raz ročne, aby ste videli ako sa Vaša definícia úspechu zmenila, ale nikdy neobetujte ostatné komponenty Vašej vízie na oltári ziskov.

 

2. Čo znamená úspech pre moje vzťahy a ako veľa času by mal zaberať v každom jednom dni?

Ako podnikateľ si môžete myslieť, že zarábanie peňazí a zveľaďovanie podniku ako takého trumfne všetko ostatné, a z určitého pohľadu to tak aj bude, najmä v začiatkoch Vášho podnikania. Napriek tomu je nutné si uvedomiť, že kľúčom k úspechu je rovnováha, a že žiaden podnikateľ nie je osamelý ostrov. Milujúce, dôveryhodné vzťahy s kľúčovými osobami vo Vašom živote povedú k šťastnejšiemu, úspešnejšiemu životu.

 

3. Znamená úspech flexibilitu môjho harmonogramu a ako veľa času by som chcel denne pracovať, aby som bol “úspešný”?

Niektorí ľudia zanechajú korporátny svet pre flexibilitu podnikania a zrazu zistia, že robia ešte tvrdšie a viac hodín ako kedykoľvek predtým. Podnikanie je náročná cesta. Toto je pravda najmä v prvých rokoch, keď sa snažíte dostať podnik na nohy. Ak hľadáte niečo na “polovičný úväzok”, podnikanie rozhodne nie je pre Vás to správne. S nárastom Vášho podnikania budete mať viac času a možností si zariadiť “voľnejší” harmonogram. Podľa Vášho harmonogramu sa bude taktiež odvíjať typ podnikania a zároveň aj Váš úspech.

 

4. Ako zdravý budem ako úspešná osoba, a ako moc času mi dovoľuje úspech venovať denne svojmu zdraviu?

Ako úspešní naozaj budete ak nebudete zdraví? Musíte sa rozhodnúť teraz a zakomponovať do Vášho života akú časť úspechu ma tvoriť dobrý zdravotný stav. Dajte si záväzok teraz, aký druh jedál chcete jesť a aký druh pohybu chcete zabudovať do svojho dňa, a potom túto rutinu dodržte. Úspech nie je destinácia, ale cesta a Vaše zdravie taktiež.

 

5. Akú víziu dosiahnem, ak budem úspešný a ako ju zadefinujem teraz?

Ak Vám ide iba o zisk, tak priaznivá účtovná uzávierka pravdepodobne nebude tvoriť podstatnú časť Vašej vízie. Ak však máte silnú dôveru vo víziu, ktorú chcete uskutočniť, rozmýšľajte ako ju zakomponovať do Vášho úspechu teraz. Ako zadefinujete svoju víziu a ako budete denne podľa nej konať, aby ste dosiahli naozajstný, sebou definovaný úspech je úplne na Vás.

zdroj: entrepreneur

Online faktúry zadarmo
Ešte nepoužívate miniFAKTÚRU? Zaregistrujte sa a fakturujte s nami v roku 2015 šikovne!

Predošlý príspevok Ďalší príspevok

Mohlo by sa Vám taktiež páčiť