Návody

Ako vytvoriť šikovnú faktúru(Web)

inv-new2

Vo webovej verzii miniFAKTÚRY môžte pomocou pár kliknutí vytvoriť faktúru, ktorú je možné ihneď poslať klientovi v PDF-formáte alebo ju dať vytlačiť. Akonáhle klient danú faktúru uhradí, môžte túto faktúru zaznačiť ako uhradenú. V následovnom manuáli si prejdeme tento proces v niekoľkých jednoduchých krokoch:

 

Krok 1. Nová faktúra –  Po prihlásení do Vášho konta vojdite v hlavnom menu do sekcie “Faktúry” a v pravom hornom rohu kliknite na tlačidlo “Nová Faktúra”.

Krok 2. Pridanie klienta – Klienta si vyberiete zo zoznamu Vami preddefinovaných klientov, poprípade si vytvoríte nového – kliknutím na tlačidlo “+”.

Krok 3. Detaily faktúry – V novej faktúre sa Vám automaticky predvyplnia detaily, ktoré ste zadávali v Nastaveniach, môžte ich však jednoducho upraviť, poprípade doplniť kliknutím  na link “Viac možnosti”, ktorý zobrazí tieto doplnkové údaje.

Krok 4. Pridanie položiek – Položky faktúry si vyberiete zo zoznamu Vami preddefinovaných položiek, prípadne si vytvoríte novú(tzv. “jednorázovú” položku, ktorá sa po vystavení faktúry neukladá) kliknutím na tlačidlo “+”.

Krok 5. Vystavenie faktúry – Ak Ste do novej faktúry zadali všetky potrebné údaje, kliknite na tlačidlo “Vystaviť faktúru”, budete presmerovaný na hotovú faktúru, kde s ňou môžte ďalej narábať.

Krok 6. Panel nástrojov – V pravom hornom rohu nájdete panel nástrojov pre úpravu, tlač, odoslanie, dobropisovanie danej faktúry a jej vymazanie.

Krok 7. Úhrada faktúry – Po úhrade faktúry klientom, stačí kliknúť na tlačidlo  “Priradiť úhradu” a zadať dátum a výšku úhrady(v prípade čiastočnej úhrady, bude faktúra zobrazovaná ako “čiastočne uhradená”) a úhradu potvrdiť.

Ešte Ste si neskúsili vytvoriť šikovnú faktúru použitím týchto pár jednoduchých krokov? Vytvorte si 5 faktúr zdarma na: https://moja.minifaktura.sk/sign/in

Pre viac informácií o miniFAKTÚRE navštívte www.minifaktura.sk

Iné články:

http://miniblog.minifaktura.sk/platby-faktur-pomocou-qr-kodu/

http://miniblog.minifaktura.sk/vystavenie-prvej-fakturyiphone-android/

Predošlý príspevok Ďalší príspevok

Mohlo by sa Vám taktiež páčiť