android ruky
Novinky

Android – nové funkcie a úpravy 2018

V androidovej aplikácii sa dejú veľké zmeny. Prinášame vám prehľad najdôležitejších zmien a funkcií v aplikácii za posledného pol roka:

Obrázky

Ku každej Vašej faktúre alebo inému dokumentu môžete pridať obrázok. Spolu s komentárom a popiskom sa obrázok zobrazí na konci faktúry. Môžete pridať fotku priamo z fotoaparátu alebo uložený v Albume obrázkov. Funkciu spustíte tak, že vytvoríte alebo editujete faktúru a kliknete na ikonu spinky vpravo hore.
Screenshot_20181017-160937

 

Čiastočné platby
Na webovej stránke a v iOS aplikácii sa táto funkcia nachádzala už dávnejšie, bolo načase pridať ju aj pre Android. Čiastočné platby tak môžu pridávať aj androidoví používatelia, stačí kliknúť na Pridať platbu a zadať potrebnú sumu.  Kliknite na šípku > pri texte Pridať platbu a zobrazí sa nové okno, kde môžete upraviť konečnú sumu, zmeniť dátum platby a pridať poznámku. V prípade čiastočnej platby sa zmena zobrazí nielen na faktúre, ale aj v celkovom zozname, kde faktúra nadobudne status ČIASTOČNE ZAPLATENÉ

 

Screenshot_20181017-161044

Odoslané a zobrazené emaily

Ide o funkciu, ktorá bola dlho požadovaná mnohými používateľmi. Vďaka jednoduchému statusu Odoslané máte okamžitý prehľad o tom, či bola faktúra odoslaná zákazníkovi. Len čo zákazník otvorí online linke, status sa zmení na Zobrazené. Môžete si byť istí, že Vaša online faktúra bola prijatá a videná príjemcom.

 

Výkazy

Od teraz môžete vytvoriť, zaslať emailom a vytlačiť výkaz pre Vášho zákazníka za zvolené časové obdobie. Výkaz poskytuje prehľad o všetkých neuhradených faktúrach spolu s platbami a dobropismi. Ide vlastne o podrobné zhrnutie prác, ktoré ste vykonali a vyfakturovali. Výkazy sa zvyknú zasielať na mesačnej báze, aby zákazníkom pripomenuli všetky nevyrovnané záväzky a rovnako slúžia ako upomienka.

Výkazy nájdete ich v sekcii Klienti po kliknutí na zvoleného klienta.

Screenshot_20181017-161138

Zobrazenie a zmena názvov

Existuje mnoho dôvodov, prečo by ste potrebovali zmeniť názov dokumentu alebo popisku, napr. ak používate odlišný názov pre cenové ponuky či dodacie listy. Odteraz môžete zmeniť názov dokumentu na ľubovoľný text, ktorý potrebujete – dokonca v akomkoľvek jazyku.

Môžete tiež zmeniť pomenovanie spôsobu platby, dátumu splatnosti, kódu, popisu, množstva, jednotku a podpisu.

Dokonca môžete zobraziť alebo skryť aj niektoré časti faktúry – daň, zľavu na položku, dátum splatnosti, množstvo a jednotku.

So všetkými týmito možnosťami môžete prispôsobiť svoje faktúry, cenové ponuky a objednávky ešte efektívnejšie ako predtým.

Screenshot_20181017-161455

 

 

Podpis klienta

Vaši klienti môžu odteraz podpísať dokument priamo v mobilnej aplikácii. Zvoľte dokument, kliknite na hlavnú ponuku (tri bodky) a zvoľte možnosť Podpísať klientom. Zobrazí sa nové okno, kde môžete vybrať dátum, zadajte meno klienta a nechajte Vášho klienta podpísať faktúru či cenovú ponuku na displeji Vášho mobilného zariadenia.

Datei_001 (4)

 

 

Fiškálny a daňový rok

Nastavte si začiatok fiškálneho roka, ktorý je potrebný pre dodržanie daňových zákonov v krajine, kde podnikáte. Štatistiky budú prispôsobené tomuto nastaveniu a budú zobrazovať všetky faktúry, dobropisy, platby a výdavky pre vybraný fiškálny rok spolu s výpočtom dane. Toto nastavenie nájdete v mobilnej aplikácii  v sekcii Nastavenia – Nastavenia dokumentov.

 

Vyhľadávanie v nákladoch a faktúrach

Malý, ale užitočný pomocník – vyhľadávanie. Stačí zadať kľúčové slovo či sumu a miniFAKTÚRA vyhľadá potrebný doklad. Vyhľadávanie môžete, samozrejme, kombinovať s rozličným filtrovaním – napr. nezaplatené faktúry na sumu 100€ za minulý mesiac.

 

Štatistiky

Nové štatistiky zobrazujú komplexný prehľad o výkonnosti Vašej firmy. Jednoduchý koláčový graf bol nahradený viacerými farebnými diagramami, rovnako sme pridali prehľad výdavkov a celkový pohľad na bilanciu. Kliknutím na Faktúry sa vám zobrazia štatistiky zaplatených, nezaplatených faktúr a faktúr po splatnosti. Graf si môžete priblížiť a získať podrobnejší prehľad o zobrazenej sume.

Screenshot_20181017-163722

 

 

Značky (tagy)

Do všetkých predvolených textoch emailov – či už ide o zasielanie faktúr alebo upomienok – môžete doplniť značky, ktoré sa v e-maily zmenia na konkrétne údaje z faktúry. Môže to znieť zložito, no je to jednoduché a efektívne.
Napr. predvolený text emailu “Posielame Vám faktúru #NUMBER# na sumu #TOTAL#” sa bude meniť s každou faktúrou a v texte emailu budú vždy zobrazené aktuálne číslo faktúry a aktuálna suma na úhradu pre daného zákazníka.

Značky, ktoré môžete využiť, sú:
#DOCUMENT_NAME# – typ dokumentu (faktúra, cenová ponuka, dodací list a pod.)
#NUMBER# – číslo dokumentu, ktorý posielate
#CLIENT_NAME# – názov klienta, na ktorého je dokument vystavený
#TOTAL# - celková suma faktúry
#TOTAL_DUE# – suma na úhradu
#COMPANY_NAME# – názov Vašej firmy

 

Predošlý príspevok

Mohlo by sa Vám taktiež páčiť