#uspesny-zaciatok
Produktivita

Desať najprofitabilnejších typov podnikania

Rozmýšľate nad tým, začať s vlastným podnikaním? Ak ste čítali prvú časť nášho blogu o tom, ako vytvoriť úspešný startup a zastavilo Vás to na prvých krokoch v ústrety úspešnému začiatku – vytvorenia nápadu, načerpajte inšpiráciu v nasledujúcej kompilácii desiatich najlukratívnejších, trendových a profitabilných podnikateľských zámeroch, ktoré sú aktuálne na vzostupe. Nápady, o ktorých píšem, sú súčasne podmanivé a zároveň prinášajú zisk. Niektoré rýchlejšie a niektoré síce pomalšie, ale o to stabilnejšie. Niektoré podnikateľské nápady sú omnoho ziskovejšie, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať.

1. Účtovníctvo, mzdové služby a daňové poradenstvo
Toto podnikateľské odvetvie je neustále na špičke zoznamu najprofitabilnejších profesií. Každý potrebuje účtovníka alebo aspoň nejaké služby s účtovníctvom spojené. Účtovné kancelárie majú klientov, ktorí ich navštevujú dlhodobo a opakovane, preto ak si vyberiete túto podnikateľskú dráhu, vsadíte na istú „tutovku“.

2. Management, vedecké a technické poradenstvo
Niektoré typy firiem, ktoré spadajú do tejto kategórie, sú firmy, ktoré poskytujú buď riadenie alebo konzultácie odborných znalostí a vedomostí, vrátane ľudských zdrojov, marketingu a životného prostredia.

3. Prenájom a leasing automobilových zariadení
V súčasnej dobe je na vzostupe ekonomika typu „on-demand“ nazývaná aj „access economy“. Je to trend, v ktorom sa so servisom a tovarom obchoduje skôr na základe prístupu než vlastníctva. Teda sa preferuje požičiavanie miesto kupovania.
Výhodou je, že ľudia budú mať tendenciu požičiavať si alebo leasovať viac áut ako v minulosti. Ak budete mať oči na stopkách pre služby on-demand, ktoré ľudia potrebujú alebo požadujú, možno budete mať šťastie.

4. Vytváranie aplikácií pre deti
Deti sú naša budúcnosť a aspoň určite budúcnosť Vašej zákazníckej základne. Začnite preto niečo robiť v tomto smere už teraz! Deti sa učia ovládať smartfony a tablety čoraz v mladšom veku, takže zacielenie vývoja a nápadov smerom k nim sa Vám môže naozaj oplatiť.

5. Školenia pre softvér
Vďaka moderným technológiám, ktoré čoraz viac prenikajú do nášho každodenného života, sú ľudia, ktorí vedia pracovať so softvérom, vysoko cenení. Rovnako ako tí, ktorí UČIA softvérové znalosti. Ak máte dostatočné vedomosti, skúste rozbehnúť malú spoločnosť, ktorá šíri softvérové znalosti. Návody a semináre pre jednotlivcov alebo celé skupiny sú stále in a veľa zamestnávateľov ponúka svojim zamestnancom rozšírenie vzdelávania v tomto smere.

6. Mobilná kuchyňa
Pre odborníkov v oblasti gastronómie je to perfektná príležitosť. Všetko, čo potrebujete, je malé auto s funkčnou kuchyňou, dobrý recept a spoľahlivý vodič. Miera zlyhania mobilnej kuchyne je oproti štandardnej reštaurácii menšia až o 40%. S mobilnou kuchyňou ste na ceste za úspechom v priebehu niekoľkých mesiacov.

7. Freelancing
Dnes už vieme, že byť na voľnej nohy nie je zvláštna obchodná príležitosť. Neradíme Vám preto, aby ste sa stali freelancerom, ale skôr Vás chceme upozorniť na možnosť začať prevádzkovať agentúru, ktorá PONÚKA freelancerov pre iní firmy. Stále viac firiem sa orientuje skôr na živnostníkov a zmluvy o dielo, než rozširovanie radu zamestnancov. To sa týka vytvárania rozličného obsahu a písania článkov, zadávanie údajov, webmarketing, marketing sociálnych médií a mnohé iné oblasti.

8. Prekladateľ
Tí, ktorí majú odborné znalosti lingvistiky môžu začať svoj vlastný biznis ako prekladatelia. Vzhľadom na to, že globálny trh expandoval naozaj po celom svete, sa rapídne zvýšila potreba komunikácie naprieč kultúrami. Podľa posledných výskumov môže do desiatich rokov narásť potreba najímať prekladateľov a tlmočníkov až o 46%. Táto hodnota je oveľa vyššia ako priemerné tempo rastu príležitostí v akejkoľvek inej profesii.

9. Dodávanie krmiva
Dodávanie krmiva pre dobytok je dôležitá oblasť podnikania, ktorá vychádza v ústrety stále rastúcom dopyte po mliečnych výrobkoch. Na zoznam je zaradená z jedného jednoduchého dôvodu – silná požiadavka zo strany zákazníkov. Ak máte základné znalosti o dodávaní krmiva, tento druh podnikania môže byť vhodný práve pre Vás.

10. Testovanie aplikácií
Aj keď na konci zoznamu, patrí jednoznačne na prvú priečku. Takmer každá spoločnosť alebo firma majú svoju vlastnú aplikáciu či webovú stránku, ktorá potrebuje otestovať. Častokrát je táto vec vo firme prehliadaná a to sa prejavuje na negatívnej spätnej väzbe od zákazníkov. V súčasnosti sú testeri aplikácií v kurze, keďže konkurencia medzi spoločnosťami je stále tvrdšia.
Zaujalo Vás niečo tak, až ste si povedali, že je to presne pre Vás? Nečakajte. Neváhajte a nepochybujte o sebe, so správnym nastavením mysle dokážete veľa. Vyjdite zo svojej zóny pohodlia a dokážte niečo. Máte rovnakú šancu uspieť ako hocikto iný.

Online faktúry zadarmo

Ešte nepoužívate miniFAKTÚRU? Zaregistrujte sa a fakturujte s nami v roku 2016 šikovne!

Predošlý príspevok Ďalší príspevok

Mohlo by sa Vám taktiež páčiť