Produktivita, Technológie

Index podnikateľa – overte si s kým robíte biznis!

indexpodnikatela upraveny

V dnešnom digitálnom svete by na internete mali byť všetky podrobné informácie z každého sektoru dostupné no nie v každej oblasti to tak aj naozaj je. Fakt, že si ako podnikatelia nevieme o svojich obchodných partneroch a firmách, s ktorými spolupracujeme zistiť nič viac okrem základných informácii z obchodného registra stojí za zamyslenie. Ostatné informácie ohľadom obchodných partnerov vidíme len na ich vlastných stránkach, ktoré samozrejme nezverejňujú negatívne aspekty svojej činnosti, ako zadĺženosť, nízke tržby alebo či náhodou daná firma nie je v konkurze/likvidácii.

Na scénu vstupuje ďalší slovenský projekt, ktorý mieni tento problém vyriešiť a prináša nový ukazovateľ spoľahlivosti a výkonnosti firiem – IndexPodnikatela.Podľa slov jeho zakladateľov ide o “nástroj na podporu a rozvoj transparentého podnikateľského prostredia na Slovensku a predstavuje inovatívnu a jedinečnú službu, ktorá dokáže preveriť a analyzovať akúkoľvek firmu podnikajúcu na území Slovenskej republiky”. Ako to teda funguje? Po otvorení stránky www.indexpodnikatela.sk zadáte meno alebo IČO hľadanej spoločnosti a index podnikateľa Vám zobrazí všetky relevantné informácie k danému subjektu.

Všetky dáta sú čerpané z ORSR, ZRSR, Obchodného Vestníka, Registra UZ a ďalších verejne dostupných zdrojov a dokopy Vám dávajú dokonalý prehľad o firme, s ktorou možno chcete nadviazať spoluprácu a overiť si predtým jej solvenciu. Na základe finančných ukazovateľov, histórie firmy, predikcie a platobnej disciplíny dostane daná firma ratingové číslo IndexPodnikateľa. Pomocou tejto hodnoty môžete okamžite identifikovať v akom stave je spoločnosť. Pridanú hodnotu tejto službe dodáva aj možnosť aktívneho monitoringu firmy/firiem Vášho výberu, vďaka ktorému Ste okamžite informovaní o prípadnom konkurze, reštrukturalizácii, likvidácii, výmazu z OR, exekúcii a akejkoľvek zmeny v OR SR,  niekoľko prístupových účtov a možnosť nechať si vypracovať finančnú analýzu danej firmy.

Služby nového startupu sú ponúkané v troch cenovo odstupňovaných balíčkoch s ročným predplatným služby za 99€, 299€ a 999€, s možnosťou dohody balíčku na mieru pre zákazníkov, ktorí majú záujem o nadštandartné služby.

Celkovo budí IndexPodnikateľa dojem efektivity a prehľadnosti všetkých dát a bude zaujímavé sledovať kam to u nás so svojimi novými službami dotiahne. Ich ponuku nájdete na www.indexpodnikatela.sk a pre náhľad všetkých služieb, ktoré ponúkajú odporúčame pozrieť ich demo.

Predošlý príspevok Ďalší príspevok

Mohlo by sa Vám taktiež páčiť