Návody

Profesionálna FAKTÚRA pre moderných podnikateľov

Faktúry a fakturácia nás sprevádzajú od počiatkov podnikania a rovnako, ako všetky ostatné oblasti, aj táto prechádzala svojím zákonitým vývojom. Profesionáli už dnes nespoliehajú len na papierovú formu faktúr, ručne podpísané a s atramentovou pečiatkou firmy. V dnešnom digitálnom svete existujú modernejšie a praktickejšie metódy, ako faktúry vytvárať, a to by sme mali náležito uvítať a využiť. Nielen, že moderné spôsoby šetria papier a prispievajú tak k lepšiemu životnému prostrediu, no ponúkajú aj niektoré pridan “bonusy”, ktoré tradičné papierové faktúry nie sú schopné poskytnúť. V dnešnom blogu by som Vás rád oboznámil s tým, čo by mala taká moderná faktúra obsahovať, a to ako po stránke vizuálnej tak aj funkčné.

 

Vzhľad

1. Zrozumiteľnosť

Moderná faktúra by mala byť vcelku jednoduchá a elegantná. Jej ústredný bod by mal obsahovať najdôležitejšie informácie pre prijímateľa – cenu, dátum splatnosti a číslo bankového účtu (od februára už vo formáte IBAN), na ktorý je potrebné platbu odoslať. Tieto prvky sú veľmi dôležité preto, aby proces fakturácie prebehol úspešne.

2. Logo a podpis

Každá profesionálna faktúra by mala obsahovať logo, pomocou ktorého bude nezameniteľná. K logu môžete doplniť aj podpis, ktorý utvrdí klienta, že faktúra bola vytvarána Vami. Moderné fakturačné nástroje Vám dovolia vytvoriť podpis priamo v mobilnom zariadení a jednoducho sa “podpísať prstom”.

 3. Farebná schéma

Vaša firma má (alebo by mala mať) svoje logo a dôkladné smernice, ako používať vizuál. To sa vzťahuje na všetku komunikáciu, faktúry nevynímajúc. Digitálna faktúra môže mať tú výhodu, že sa prispôsobí firemnému logu, aby spolu farebne súzneli.

 


Vzor profesionálnej faktúry vystavenej v miniFAKTÚRE

 

Funkcia

 1. Jazyk a mena

Na rozdiel od tradičných faktúr vytlačených na papieri, digitálne dokumenty majú výhody, ktoré môžu poskytnúť len ony. Jediným stlačením tlačidla môžete zmeniť jazykovú variantu dokladu podľa toho, akou rečou Váš klient hovorí alebo akú preferuje.

2. Rýchla platba

V prípade miniFAKTÚRY máte k dispozícii dokonca tlačidlo “Zaplatiť PayPalom” priamo na Vašej digitálnej faktúre, takže Váš klient môže vykonať úhradu okamžite. Bankový prevod alebo iné pomalšie metódy úhrady sa tak stávajú minulosťou.

3. Feedback & rating

Každá firma by mala usilovať o čo najväčšiu odozvu od svojich klientov. Bez správneho feedbacku je takmer nemožné dozvedieť sa, ako Vaše produkty alebo služby vylepšiť. S miniFAKTÚROU získate hodnotnú spätnú väzbu pomocou odoslaných digitálnych faktúr, cez ktoré je možné napísať hodnotenie.

 

Niet pochýb o tom, že moderné faktúry s nami zostanú a dúfajme, že spôsobí postupné “vymieranie” ich papierových predkov. Pridané funkcie a efektívne riadenie bezpapierových dokumentov bude prínosom pre každého, kto sa rozhodne vydať touto cestou. Ak stále neveríte v zrejmé výhody bezpapierovej fakturácie, tak to skúste na vlastnej koži. Hneď tu a teraz, úplne zadarmo. Vytvorte a spravujte svoje faktúry kdekoľvek a kedykoľvek s miniFAKTÚROU.

 

Online faktúry zadarmo

Ešte nepoužívate miniFAKTÚRU? Zaregistrujte sa a fakturujte s nami v roku 2016 šikovne!

Predošlý príspevok Ďalší príspevok

Mohlo by sa Vám taktiež páčiť