kiss
Novinky

Nové funkcie a úpravy – jeseň 2018

Život je zmena. miniFAKTÚRA sa vyvíja a mení, prichádzajú novú funkcie, nepotrebné zanikajú. Za posledného pol roka sme pre Vás pripravili veľké množstvo noviniek, ktoré nájdete ako na webovej stránke, tak aj v mobilných aplikáciách.

Hlavne v mobilnej aplikácii pre zariadenia s operačným systémom Android došlo k veľkým zmenám. Prečítajte si o tom viac v samostatnom blogu.

Nepríjemné správy ako prvé: Robíme to veľmi neradi, ale kvôli nízkemu záujmu musela byť zrušená osobná stránka miniWEB. Noví používatelia ju už nemajú k dispozícii a nezobrazuje sa u nich v konte. MiniWEB však ostáva aktívny pre všetkých, ktorí ho mali už aj v minulosti.

Namiesto miniWEBU bude onedlho predstavená nová funkcia.

Spätná väzba

Odošlite zákazníkom faktúru a oni Vám na oplátku môžu poslať hodnotenie. Spätnä väzba je veľmi dôležitý nástroj pre každého podnikateľa či živnostníka. Hodnotenie od zákazníka sa objaví pod faktúrou vo Vašom konte v histórii dokumentu (viac informácií tu) a mobilná iOS aplikácia Vám následne zobrazí správu o prijatom hodnotení. Toto hodnotenie môžete vidieť len vy, nie je dostupné pre ostatných.

SK hodnotenie WEB 2

 

 Zaplatiť faktúru ihneď

Tlačidlo Zaplatiť teraz, ktoré sa na faktúre objavilo, ak máte zadanú PayPal emailovú adresu, sa odteraz zobrazuje nielen v online faktúre, ale aj na PDF súbore. Vaši klienti tak môžu uhradiť Vaše faktúry priamo a ihneď aj po otvorení PDF súboru. Tlačidlo sa zobrazuje len na odoslaných faktúrach.

zaplatit teraz

Uloženie viacerých nákladov

Hromadné ukladanie nákladov, bločkov a prijatých faktúr nebolo nikdy tak jednoduché. Vložte alebo presuňte svoje náklady na hlavnú obrazovku miniFAKTÚRY a všetky sa okamžite uložia do nákladov. Ďalšie údaje  – napr. suma, kategória – môžete doplniť aj neskôr.

Untitled SK

Automatické upomienky

Viacero používateľov si prialo, aby bolo možné zasielať upomienky automaticky. Vytvorili sme preto úplne novú funkciu, pomocou ktorej viete zaslať automatickú správu pre viacero typov dokumentov – faktúry, zálohové faktúry, dobropisy, ba aj cenové ponuky či objednávky. Pre každý typ dokumentu viete nastaviť, kedy má prísť zákazníkovi automatická správa – či už pred alebo po prekročení dátumu splatnosti. Počet takýchto automatických správ nie je limitovaný, môžete si nastaviť napr. aj 5 typov správ a každú s iným textom. Informácia o odoslanej upomienke sa následne zobrazí v histórii dokumentu.

 Funkciu Automatické upomienky nájdete v sekcii Nastavenia - Nastavenia dokumentov

Funkciu Automatické upomienky nájdete v sekcii Nastavenia – Nastavenia dokumentov

Desatinné miesta

Na webovej stránke môžete zmeniť počet desatinných miest, ktoré sa zobrazujú v položkách na faktúre. Stačí si v sekcii Nastavenia – Nastavenia dokumentov vybrať v Šablóne dokumentov – Zaokrúhlenie položiek na 2, 3 alebo 4 desatinné miesta . Štandardne sú prednastavené 2 desatinné miesta. Zmena v tomto nastavení sa prejaví automaticky na všetkých dokumentoch.

Posielanie odkazu na faktúru

Svet sa čoraz viac digitalizuje a zjednodušuje. Kedysi bolo treba vytlačenú a ručne podpísanú faktúru s neodmysliteľnou pečiatkou poslať poštou, neskôr stačilo poslať PDF súbor. Ďalším krokom je online odkaz na faktúru. Nie je nutné posielať PDF súbory e-mailom, stačí odoslať zákazníkovi odkaz  – a to nielen e-mailom, ale aj SMSkou, či cez Facebook, Twitter alebo inú službu. V mobilnej aplikácii kliknite na tlačítko Správa a pošlite Vášmu klientovi jednoduchý odkaz na online faktúru, ktorú si môže stiahnuť ako PDF, prípadne importovať priamo do Nákladov.

 

Na webovej stránke pribudla nová ikona odkazu, po stlačení ktorej sa skopíruje odkaz do schránky. Následne ho môžete jednoducho vložiť do emailu alebo poslať klientovi. Aj takúto online faktúru je možné jednoducho uhradiť pomocou tlačidla Zaplatiť ihneď.

link

Notifikačné centrum

Aby ste vždy boli v obraze o dianí vo Vašom konte, vytvorili sme Notifikačné centrum, v ktorom nájdete všetky dôležité oznámenia: ktorá faktúra je po splatnosti, kedy sa ukončila platnosť cenovej ponuky a ktorý zákazník Vám poslal hodnotenie. V prípade, že máte pridaných viacero používateľov, viete, kedy ktorý z nich vytvoril a odoslal faktúru či iný dokument, prípadne či pridal alebo odobral platbu.

Predošlý príspevok Ďalší príspevok

Mohlo by sa Vám taktiež páčiť