kiss
Novinky

Nové funkcie a úpravy – zima 2017

Prehľad najdôležitejších zmien a funkcií v miniFAKTÚRE za posledného pol roka:

Výkazy

Od teraz môžete vytvoriť, zaslať emailom a vytlačiť výkaz pre Vášho zákazníka za zvolené časové obdobie. Výkaz poskytuje prehľad o všetkých neuhradených faktúrach spolu s platbami a dobropismi. Ide vlastne o podrobné zhrnutie prác, ktoré ste vykonali a vyfakturovali. Výkazy sa zvyknú zasielať na mesačnej báze, aby zákazníkom pripomenuli všetky nevyrovnané záväzky a rovnako slúžia ako upomienka. Výkazy sú k dispozícii pre iPhone, iPad a nájdete ich v sekcii Klienti.  

Datei_001 (1)

 

Odoslané a zobrazené emaily

Ide o funkciu, ktorá bola dlho požadovaná mnohými používateľmi. Vďaka jednoduchému statusu Odoslané máte okamžitý prehľad o tom, či bola faktúra odoslaná zákazníkovi. Len čo zákazník otvorí email, status sa zmení na Zobrazené. Môžete si byť istí, že Vaša faktúra bola prijatá a videná príjemcom. Podobnú funkciu nájdete aj na webovej stránka, no na mobilnom zariadení je to ešte komfortnejšie.

Datei_001 (2)

 

 

Zobrazené údaje o kontaktnej osobe

Ste vo Vašej firme vlastníkom a kontaktnou osobou súčasne? Chceli by ste, aby sa Vaše meno zobrazovalo na faktúre? Do sekcie Firemné údaje zadajte Vaše meno, ktoré sa od teraz zobrazí na každej faktúre. Jednoduché a efektívne.

Čiastočná platba – mobilná aplikácia

Čiastočné platby nie sú na našej webovej stránke žiadnou novinkou, no s nárastom používania mobilnej aplikácie, sme jednoducho museli pridať čiastočné platby aj do aplikácie pre iPad a iPhone.Starý dobrý prepínač hneď vedľa NEZAPLATENÉ je preč a nahradila ho šípka >
Kliknite na šípku > a zobrazí sa nové okno, kde môžete upraviť konečnú sumu, zmeniť dátum platby a pridať poznámku. V prípade čiastočnej platby sa zmena zobrazí nielen na faktúre, ale aj v celkovom zozname, kde faktúra nadobudne status ČIASTOČNE ZAPLATENÉ

Datei_001 (3)

Zobrazenie a zmena názvov

Existuje mnoho dôvodov, prečo by ste potrebovali zmeniť názov dokumentu alebo popisku, napr. ak používate odlišný názov pre cenové ponuky či dodacie listy. Odteraz môžete zmeniť názov dokumentu na ľubovoľný text, ktorý potrebujete – dokonca v akomkoľvek jazyku.

Môžete tiež zmeniť pomenovanie spôsobu platby, dátumu splatnosti, kódu, popisu, množstva, jednotku a podpisu.

Dokonca môžete zobraziť alebo skryť aj niektoré časti faktúry – daň, zľavu na položku, dátum splatnosti, množstvo a jednotku.

So všetkými týmito možnosťami môžete prispôsobiť svoje faktúry, cenové ponuky a objednávky ešte efektívnejšie ako predtým.

 

Podpis klienta

Vaši klienti môžu odteraz podpísať dokument priamo v mobilnej aplikácii. Zvoľte dokument, kliknite na hlavnú ponuku (tri bodky) a zvoľte možnosť Podpísať klientom. Zobrazí sa nové okno, kde môžete vybrať dátum, zadajte meno klienta a nechajte Vášho klienta podpísať faktúru či cenovú ponuku na displeji Vášho mobilného zariadenia.

Túto funkciu nájdete v našej iOS mobilnej aplikácii pre všetky zariadenia iPhone i iPad.

Datei_001 (4)

 

Štatistiky

Nové štatistiky zobrazujú komplexný prehľad o výkonnosti Vašej firmy. Jednoduchý koláčový graf bol nahradený viacerými farebnými diagramami, rovnako sme pridali prehľad výdavkov a celkový pohľad na bilanciu. Kliknutím na Faktúry sa vám zobrazia štatistiky zaplatených, nezaplatených faktúr a faktúr po splatnosti. Graf si môžete priblížiť a získať podrobnejší prehľad o zobrazenej sume.

Fiškálny a daňový rok

Nastavte si začiatok fiškálneho roka, ktorý je potrebný pre dodržanie daňových zákonov v krajine, kde podnikáte. Štatistiky budú prispôsobené tomuto nastaveniu a budú zobrazovať všetky faktúry, dobropisy, platby a výdavky pre vybraný fiškálny rok spolu s výpočtom dane. Toto nastavenie nájdete v mobilnej aplikácii a na webovej stránke  v sekcii Nastavenia – Nastavenia dokumentov.

 

Predošlý príspevok Ďalší príspevok

Mohlo by sa Vám taktiež páčiť