Jeseň
Novinky

NOVÉ FUNKCIE A ÚPRAVY – ZIMA 2015

 

Podľa pranostiky mal už dávno prísť Martin na bielom koni, no ešte stále si môžeme vychutnávať  plody globálneho otepľovania. Takýto pekný čas a dlhé zimné večery nás v miniFAKTÚRE motivujú vytvárať nové veci, byť kreatívni a pracovať na ďalších funkcionalitách. Dnes Vás potešíme nasledovnými vylepšeniami:

 

 

Podporujeme zahraničných klientov.

Ak ste mali zákazníka v zahraničí, mohli ste doteraz používať iba rovnaké políčka pre údaje, ako pre slovenských klientov. Odteraz môžete pri zahraničnom klientovi zadať presne tie údaje, ktoré sú potrebné pre tú-ktorú krajinu. Napríklad pri nemeckom klientovi sa miesto IČO a VAT ID zobrazia St.-Nr. a USt-IdNr. U klienta v Spojených štátoch amerických sa zas ako identifikátor objaví Tax Reg. No. a zároveň môžete aj vybrať jeden zo štátov, v ktorom klient sídli. Aby sme nenechali nič na náhodu, môžete popisky IČO, DIČ a IČ DPH ľubovoľne meniť, aby presne zodpovedali klientovi danej krajiny.

 

Pridajte dodaciu adresu

Nie vždy sú fakturačná a dodacia adresa totožné, preto sme vytvorili možnosť pridať ju k Vášmu zákazníkovi. Vaše objednávky a faktúry tým získajú na presnosti a väčšej využiteľnosti, hlavne ak prevádzkujete zásielkový obchod alebo e-shop.

 

Pridajte si klientov z telefónu

Spoľahlivo a bleskurýchlo si odteraz vytvoríte nového klienta. Asi každý má v telefóne či tablete zoznam svojich zákazníkov s číslami, e-mailom, prípadne aj s firemnou adresou. Odteraz nemusíte zadávať klientov do miniFAKTÚRY ručne, môžete ich jednoducho importovať do mobilnej aplikácie. Jednoducho, rýchlo a presne.

 

Ako vybrať klientov zo zoznamu a Dodacia adresa v androidovej verzii

Ako vybrať klientov zo zoznamu a Dodacia adresa v androidovej verzii

Export do formátu MDB

MS Access používa na správu databáz formát MDB a mnohí z vás zas používajú MS Access. Odteraz môžete exportovať faktúry aj v tomto formáte, aby ste tak mohli ľahšie spracúvať svoje údaje v relačných databázach.

Úhrada cez PayPal aj v appke

O možnosti úhrady pomocou služby PayPal ste sa mohli dočítať už v minulom blogu. Dnes sme túto funkciu pridali aj do mobilných appiek a tak ešte viac skomfortnili a uľahčili uhrádzanie faktúr, čo vždy poteší.

 pencil_small

Editovateľné názvy polí

V niektorých prípadoch, hlavne pri fakturácii do zahraničia, je potrebné zmeniť popisky pre IČO, DIČ a IČ DPH tak, aby zodpovedali legislatíve danej krajiny, rovnako je to aj pri kóde banky v bankovom spojení. Tieto názvy polí sme Vám preto sprístupnili a môžete ich ľubovoľne zmeniť pomocou ikony ceruzky, ktorá sa nachádza vedľa príslušného popisku. Túto funkciu môžete nastaviť ako pre svoju, tak aj pre zákazníkovu firmu.

SK

Zmena popiskov vo verzii iOS

Väčšia prehľadnosť vďaka lokalizácii

Rozličné krajiny majú rozličný spôsob zobrazenia dátumu a číslovania. Niekde píšu prvý mesiac a až potom deň, niekde oddeľujú tisícky čiarkou dole, niekde čiarkou hore. Kvôli lepšiemu okamžitému prehľadu si môžete toto nastavenie zmeniť podľa svojich preferencií. Malá zmena pre Váš väčší komfort.

Snažíme sa, aby Vaša práca nebola o zložitej administrácii, ale príjemnom podnikaní. Fakturujte sa nami šikovne aj naďalej.

 

Online faktúry zadarmo
Ešte nepoužívate miniFAKTÚRU? Zaregistrujte sa a fakturujte s nami

Predošlý príspevok Ďalší príspevok

Mohlo by sa Vám taktiež páčiť