DSC_3068optimized
Novinky

Pozor – miniFAKTÚRA má nového CEO

Po úspešnom štarte v jedenástich krajinách a naplánovaní „invázie“ ďalších štrnástich, miniFAKTÚRE stále chýbal jeden človek do tímu. Táto osoba mala mať za úlohu veľmi dôležitú vec – zabezpečiť propagáciu a predaj miniFAKTÚRY na medzinárodnom trhu, zvoliť správne komunikačná cesty a rozdelenie trhu. Tento človek by mal mať srdce podnikateľa, víziu, zameranie na výsledky a „drive“. Potrebovali sme niekoho, kto by nás nakazil svojou pozitívnou energiou, niekoho, kto má rád výzvy. A po dlhom čase sme takého človeka našli.

miniFAKTÚRA má nového CEO. Riadne sme si na neho posvietili a samozrejme neunikol ani našim otázkam. Zoznámte sa s naším novým CEO Viktorom Kostickým, ktorý Vám prezradí, ako on vidí svoju úlohu v nasledujúcich mesiacoch a ktorým smerom chce miniFAKTÚRU viesť.

 

Viktor, vylož karty na stôl, aké skúsenosti a poznatky prináša tvoja osoba?

“Až donedávna som pracovné skúsenosti získaval hlavne v korporátnej oblasti a IT sektore vo veľkých globálnych spoločnostiach. V spoločnosti Dell som viedol tímy, ktoré predávali produkty firmám a fyzickým osobám na nemeckom trhu. V IBM som bol zodpovedný za biznis development oddelenia, ktoré sa zameriavalo na digitálny obchod a akvizície v regióne strednej a východnej Európy, úzko spolupracujúce s lokálnymi marketingovými oddeleniami. Myslím, že môj najväčší prínos pre miniFAKTÚRU je moja prax v biznis developmente, skúsenosti s riadením a budovaním tímov, nastavovanie obchodnej stratégie, ako aj nastavenie nových procesov a optimalizovanie už tých zabehnutých.”

 

Povedz mi o tom viac. Akú úlohu máš teda konkrétne v miniFAKTÚRE?

“V Billdu budem pôsobiť v roli CEO a teda budem zodpovedný za ďalšie smerovanie firmy  – nastavenie firemnej stratégie a procesov. Rád by som, aby sa Billdu odpútalo od svojej startup-ovej minulosti smerom k stabilnej medzinárodne úspešnej firme. Takisto je potrebné aby sa firma profesionalizovala. A to všetko samozrejme s maximálnym dôrazom na plnenie obchodných cieľov, ktoré by mali priniesť očakávané výrazné rasty tržieb.”

Viktor Kostický, CEO miniFAKTÚRA

Viktor Kostický, CEO miniFAKTÚRA

 

Prečo si sa rozhodol pripojiť sa k miniFAKTÚRE? Čo ťa na nás zaujalo?

“Moje pripojenie sa k tímu Billdu je výsledkom kombinácie viacerých faktorov. Už dlhšie som cítil, že ma moja práca v korporáte prestáva napĺňať. Mal som chuť budovať niečo, čo je “späté s realitou” a vidieť praktické dôsledky svojej práce. Presvedčilo ma i to, že Billdu je silný kvalitný produkt, v ktorom ja osobne vidím veľký potenciál. A v neposlednom rade k tomu prispelo aj to, že so zakladateľom miniFAKTÚRY Erikom Hudákom, máme podobné názory a myšlienkové pochody. Erik má za sebou riadny kus roboty a je veľmi inšpirujúce pracovať s niekým ako je on, takže sa skutočne teším na našu budúcu spoluprácu.”

 

Ako vidíš vývoj miniFAKTÚRY v najbližších rokoch?

“Aplikácia Billdu – ako sa nazýva miniFAKTÚRA v zahraničí – je momentálne dostupná v 14 jazykoch v 25 krajinách a veľkosť potenciálneho trhu je ohromná. Vzhľadom k postupnému prechodu užívateľov od starých konzervatívnych metód fakturácie k modernému príťažlivému spôsobu podľa potreby klienta tu existuje potenciál veľkého rastu. Očakávam, že Billdu zaznamená v nasledujúcich rokoch raketový štart, ktorý sa výrazne prejaví na tržbách a raste firmy. Mojou ambíciou je, aby do 5 rokov patril Billdu medzi významné globálne používané produkty a zaradil sa do top 10 podnikateľských nástrojov.”

 

Ďakujem ti za rozhovor.

“Ďakujem.”

 

 

 

 

Predošlý príspevok Ďalší príspevok

Mohlo by sa Vám taktiež páčiť