picjumbo.com_HNCK5108
Produktivita

QUICKBLOG: Odpovedá Váš podnikateľský plán na týchto 6 otázok?

Správne otázky dokážu Vašej spoločnosti – a Vášmu podnikateľskému plánu – dať ten správny smer. Odpovede na tieto otázky dajú Vašim partnerom a investorom dostatočnú dôveru pre Váš zámer.

1. Aký problém chcete vyriešiť? Vysvetlite čo robíte, prečo je to dôležité a prečo to nie je možné dostať/dosiahnuť niekde inde ako u Vás.

 

2. Kto sú Vaši zákazníci? Váš trh? Vysvetlite v akej vekovej skupine sú a ako žijú, ako trávia svoj čas, a na základe čoho predvídate, že budú používať Váš produkt alebo službu.

 

3. Prečo ste práve Vy tá správna osoba pre riadenie tejto spoločnosti? Investori a budúci partneri budú chcieť vedieť, čo Vás robí jedinečné kvalifikovaným. Podeľte sa o Vaše vzdelanie, minulé skúsenosti s vedením a svojimi úspechmi. Potom sa podeľte o tie isté informácie ohľadom ostatných kľúčových osôb vo Vašej spoločnosti.

 

4. Aký je Váš harmonogram? Investori chcú vedieť, ako budú ich peniaze využité a kedy. Uistite sa, že Váš podnikateľský plán poskytuje dostatočne detailný prehľad o časových osách a míľňikoch.

 

5. Aký je Váš obchodný plán? Ako zarobíte? Vysvetlite či Vaše zisky budú plynúť z reklamy, predplatného alebo či budete spoplatňovať aktualizácie či doplnky.

 

6. Čo Vám zaručuje náskok pred Vašou konkurenciou? Zistite si, čo robíte inak ako oni. Ste rýchlejší alebo menej drahí? Máte kvalitnejšiu starostlivosť o zákazníkov?  Dajte dôraz na to, čo Vás od nich odlišuje.

 

Kladenie a zodpovedanie týchto otázok Vám síce nezaručí úspech, ale rozhodne Vás k nemu posunie bližšie a zvýši Vaše sebavedomie pre investorov alebo partnerov.

 

zdroj: entrepreneur

 

Online faktúry zadarmo

Ešte nepoužívate miniFAKTÚRU? Zaregistrujte sa a fakturujte s nami v roku 2015 šikovne!

Predošlý príspevok Ďalší príspevok

Mohlo by sa Vám taktiež páčiť