scanner_bar_code
Doplnkové funkcie, Novinky

Skener čiarových kódov

Naši vývojári sa snažia, čo im sily stačia, priniesť Vám vždy nejakú užotočnú novinku a ani teraz nazaháľali. Do mobilnej verzie miniFAKTÚRY sme zabudovali šikovného pomocníka – čítačku čiarových kódov. Tí používatelia, ktorí majú na starosti veľa skladových položiek, majú častokrát ťažkú a nevďačnú úlohu zadať všetky položky správne. Nuž a naši vývojári im to teraz značne uľahčili. V dnešom blogu Vám vysvetlíme, ako sa skener čiarových kódov v miniFAKTÚRE používa.

Keď ste chceli doteraz pridať položky do miniFAKTÚRY a následne ich vložiť do faktúry, museli ste postupovať približne nasledovne: zadali ste všetky informácie o položke a uložili ste ich. Potom ste mohli pridať položky na faktúru tým, že ste ich vybrali so zoznamu, ktorý obsahoval úplne VŠETKY položky.

V niektorých prípadoch to nebol problém, ale čo ak ak má Váš zoznam stovky, ba až tisícky položiek? Vyhľadávať medzi rôznymi produktami v takto veľkom zozname môže byť otravné a náročné, aj keď vyhlľadávate podľa názvu. Ako to vyriešiť?

 

Keď ukladáte nový produkt, môžete zvoliť ikonu skenera čiarového kódu, ktorý Vám umožní naskenovať čiarový kód zvoleného produktu. Informácia o kóde sa uloží s ostatnými informáciami a môže byť použitá neskôr. Ale najprv je potrebné všetko správne nastaviť. Je to celkom jednoduché, v Nastaveniach miniFAKTÚRY vojdete do Nastavení dokumentov, nájdete položku Skener čiarových kódov a označíte ju ako zapnutú.

 

SK DOK

 

 

Skener čiarových kódov je pripravený na použitie a je možné ho použiť, keď pridávate alebo editujete Váš produkt v sekcii Položky a keď pridávate položku do Vašej faktúry. Ako na to Vám vysvetlíme krok za krokom:

1. Otvorte miniFAKTÚRU a zvoľte sekciu Položky z hlavného menu

2. Zadajte názov produktu/položky, počet a jednotkovú cenu, zvoľte ikonu čiarového kódu, ktorá sa nachádza napravo. Otvorí sa okno, ktoré vyzerá rovnako ako aplikácia Kamera, s tým, že v aplikácii sa nenachádzajú žiadne zbytočné ikony alebo spúšť. Skener vyhľadáva čiarové kódy automaticky použitím snímača Vášho mobilného zariadenia (nemusíte sa starať o to, či je Vaše zariadenia v horizontálnej alebo vertikálnej polohe) a samostatne zaznamená čiarový kód, ktorý sa zobrazí na displeji.

 

SK POL1

 

3. Kód tovaru je doplnený do políčka Kód položky/SKU a položka môže byť uložená.

SK polozka2

 

 

Jednoduché, však? Človek priam až cíti zadosťučinenie, keď počute slabé “pípnutie” po naskenovaní kódu.

A teraz k ďalšiemu stupňu využitia skenera čiarového kódu – pridávanie položiek do novej faktúry. Prejdime celý postup opäť krok za krokom.

1. Vytvorte faktúru ako to robíte zvyčajne.

2. Teraz zvoľte Položky, aby ste do Vašej faktúry pridali produkty. Môžete všimnúť novú modrú ikonu pri políčku Kód položky, rovnakú, aká je v Položkách, keď ste ukladali Vaše produkty. Môžete kliknúť na túto ikonu priamo tu alebo aj v Zozname položiek. V oboch prípadoch sa otvorí okno, kde budete môcť rýchlo a jednoducho naskenovať čiarový kód. Ak ste produkt s čiarovým kódom mali predtým uložený, automaticky sa vyplnia všetky údaje. V opačnom prípade sa doplní len kód a Vy musíte vyplniť všetky ostatné chýbajúce údaje. Chceli by sme Vás upozorniť, že ak pridáte produkt do Vašej faktúry druhým spôsobom, takto zadaný produkt sa neuloží do sekcie Položky, pretože je len “jednorázový”.

 

SK fak1

3. Keď sú vyplnené všetky polia Položky, zvoľte “Pridať”

SK FAK2

 

Skener čiarových kódov je k dispozícii ako pre iOS tak aj pre Androidovú verziu miniFAKTÚRY a používa sa bezplatne.

Čo si myslíte o novej funkcii? Budeme radi, ak nám svoj názor necháte v komentárich pod článkom alebo pošlete na podpora@minifaktura.sk.

 

Online faktúry zadarmo

Ešte nepoužívate miniFAKTÚRU? Zaregistrujte sa a fakturujte s nami v roku 2016 šikovne!

Predošlý príspevok Ďalší príspevok

Mohlo by sa Vám taktiež páčiť