Technológie

Tech Week: Nový internetový vyhladávač, ultravýkonné minidesktopy a Apple na plný plyn

cover pre tehcnologie blog techweek

Tento týždeň máme pre Vás niekoľko zaujímavostí zo sveta technológií počnúc novým vyhľadávacím systémom, cez veľký výkon v malom balení a končiac informačnými perličkami od Apple.

Vurb – štýlovka alebo nábeh na úplne nový spôsob vyhľadávania a surfovania po internete?

Vurb by chcel byť novým Google, aspoň čo sa týka vyhľadávania, aj napriek tomu hlásajú úplné inú filozofiu zobrazovania výsledkov. Po zadaní nejakého toho kľúčového slova sme všetci zvyknutí vidieť nekonečný zoznam linkov, pričom naše vyhľadávania na seba nejakým spôsobom nenadväzujú. Vurb predstavuje nový spôsob a to tak, že vám po zadaní nejakého kľučového slova – napríklad filmu – zobrazí prehľadne zoradené ratingy daného filmu z imdb.com(csfd.cz) miesta kde film pravé hrajú, najbližšie podniky a bary a iné relevantné informácie. Jednotlivé vyhľadávania sa ukladajú na váš profil(nutnosť vytvorenia profilu vidíme ako jediné mínus) a Vurb sa tak vlastne vyvíja podľa vašich preferencií. Momentálne Vurb podporuje iba Filmy, Media a Miesta, ale chystá sa už čoskoro rozšíriť o Osobnosti a Startupy.

Tango minidesktopy – sila stolného počítača vo vašom vrecku

Projekt Tango je snaha dostať nadštandartný výkon profesionálných stolových počítačov do formátu, ktorý môžete vložiť do vrecka a brať všade zo sebou. Je to tak, už žiadne notebooky ako náhrada za vášho domáceho milačíka. Táto mašinka má v základnej výbave viac ako 2GHz procesor, 6GB RAM a grafické rozhranie, ktorá podľa benchmarkových testov zvladá náročnosť hier ako Call of Duty na fullHD. K tomu ešte perlička v podobe SSD hardisku(zatiaľ do 515GB) a niekoľko obľubených HDMI a USB vstupov. Pôsobive! Budúcnosť by vďaka projektu Tango mohla vyzerať tak, že na každom z našich miest, kde používame pravidelne počítače, bude stačiť nenápadná dokovacia stanica, do ktorej sa minidesktop jednoducho vloží keď sa tam práve nachádzate.

Apple – odkúpenie Beats a nový iPhone 6 už v auguste?

Podľa fám kolujúcich po webe sa Apple chystá odhaliť svetu nový iPhone 6 o niečo skôr ako máva zvykom a to už v auguste o celý mesiac skôr ako minulý rok. Zatiaľ nie je známych veľa detailov nového flagshipu od Applu ale k najpravdepodobnejším patrí jednoznačne väčší displej zasadený do úplne nového dizajnu exteriéru. Fámy stranou, okrem toho, že sa Apple nám všetkým snaží “neprezradiť” žiadne bližšie informácie ohľadom nového iPhonu, sa taktiež vracajú ku svojím koreňom, aspoň sa tak zdá. Svedčí o tom potvrdená informácia ohľadom odkúpenia spoločnosti Beats – známej najmä pre svoj geniálni marketing a samozrejme svojimi sluchátkami – gigantom, ktorý svojho času úplne postavil hudobný priemysel na hlavu zázrakom menom iPod. Čo toto spojenie do budúcna prinesie nie je ešte známe, my osobne dúfame, že to bude nejaké šikovné hudobne naladené príslušenstvo k našim smartphonom.

Predošlý príspevok Ďalší príspevok

Mohlo by sa Vám taktiež páčiť