Produktivita

Tipy pre manažovanie vysoko inteligentných zamestnancov

user cover

Na portáli Quora sa objavila táto otázka: “Povedzme, že manažujem tím 8-10 softvérových developerov a každý z nich má omnoho vyššie IQ ako ja. Ako ich manažovať efektívne?” Generálny riaditeľ Amazonu Ian McAllister sa k tejto problematike obsiahlo vyjadril.

“Nemanažujte: veďte. Vaša práca v takýchto prípadoch spočíva v individuálnom sprevádzaní každého z členov tímu, a to tak, aby využil svoje silné stránky(v tomto prípade vysoké IQ) a zároveň smeroval k vývoju svojich slabších stránok.”

 

Všeobecné tipy a triky pre vedenie “vyskillovaných” vývojárov:

- Rozhodujte o tom, čo budujú, nie ako to budujú. Vaša práca ako manažéra spočíva v tom, aby tím pracoval na tom, čo je najdôležitejšie. Vaša predstava o tom, čo je najdôležitejšie sa však môže často nezhodovať z ich predstavou, preto je potrebné stráviť nejaký čas vysvetľovaním dôvodov, prečo si myslíte, že Vaše priority sú správne a nechať ich obhájiť tie svoje. Akonáhle si ujasníte, aké výsledky sú potrebné, nechajte im priestor pre rozhodnutie ako ich dosiahnuť.

- Spojte ich so seniornými vývojármi, ktorí majú ešte viac skúsenosti alebo sú ešte šikovnejší ako oni a nastavte proces, ktorý by využil tieto skúsenosti. Váš tím takto získa skvelú príležitosť pre učenie, a zároveň určitý druh zhodnotenia ich práce, na ktoré nemusíte mať dostatočné kompetencie Vy.

- Urovnávajte hádky a príliš dlhotrvajúce diskusie. Skúsení vývojári majú obrovské sebavedomie a dôveru vo svoje schopnosti a úsudok, a sú tým pádom náchylný k dlhým debatám s ostatnými vývojármi o tom “správnom” spôsobe ako niečo urobiť. Toto môže byť produktívne, ale len do určitého bodu, keď to začne zaberať príliš veľa času a vytvárať napätie. Vy ako manažér musíte nájsť cestu, ako takéto diskusie skrátiť alebo celkom obísť.

- Pokračujte v najímaní členov tímu, ktorí sú šikovnejší ako Vy. Mali by Ste vybalancovať tím, aby pozostával vo väčšine so skúsených vývojárov a niekoľkých juniorov, ale aj napriek tomu treba vždy ísť po niekom s vysokým technickým IQ.

Najatie vývojára je dlhodobé rozhodnutie, takže neznižujte svoje štandardy iba preto, aby Ste zaplnili prázdne miesto rýchlejšie.
 
zdroj: mashable

 

 

 

 

Ešte nepoužívate miniFAKTÚRU? Zaregistrujte sa a fakturujte s nami v roku 2015 šikovne!

Predošlý príspevok Ďalší príspevok

Mohlo by sa Vám taktiež páčiť