elonmusk - zmensene
Nezaradené

V čom sa líši pohľad úspešných ľudi na svet?

Zatiaľ čo niektorí ľudia dosiahnu úspech, pretože dostanú výnimočné príležitosti, ten pravý rozdiel medzi dlhodobým úspechom a zlyhaním tkvie v tom, čo robíme keď čelíme nepriazni, nešťastiu, a zdanlivo neprekonateľným prekážkam.

Všetci čelia nasledovným ťažkostiam; úspešní ľudia vždy nájdu cestu ako zostať pozitívni, naďalej pracovať a nakoniec to, čo iní považujú za neprekonateľné, prekonať.

A Vy môžte tiež! Začnite od dnešného dňa, zmeňte svoj pohľad na:

1. Neúspechy

Pre väčšinu z nás, neúspech nie je koniec sveta. Neúspech je iba koniec nápadu, možnosti alebo sna. Keď zlyháme, môžme sa pohnúť ďalej na niečo iné, ideálne trošku múdrejší a s oveľa väčšou šancou na úspech.

Zlyhanie nie je príjemné, ale nebyť nikdy schopný staviť všetko na svoje schopnosti, skúsenosti a víziu je oveľa, oveľa horšie.

Buďte vďační za každú príležitosť, vďaka ktorej môžete zlyhať za podmienok, ktoré ste si aspoň čiastočne určili sami. Mnoho ľudí takú možnosť nemá.

 

2. Kritika

Ľudia zvyknú kritizovať iba ak im na niečom záleží. Zatiaľ čo ľuďom záleží na Vás alebo Vašom biznise, máte priestor spraviť niečo lepšie, spraviť niečo inak, zmeniť ich názor. Akonáhle nebudete mať kritiku, nebudete mať ani možnosť sa zlepšiť.

3. Neštastie

Keď ste smutní, znamená to, že VÁM na niečom záleží a to je základom pre zmenu k lepšiemu. Apatia je oveľa, oveľa horšia. Neváľajte sa dlho v smútku. Použite ho ako palivo pre zlepšenie Vášho života.

4. Rozhodnutia

Môžte mať tak veľa možností a potenciálnych volieb, pracovných aj osobných, že cítite stres, obavy a ohromenie. Otočte si to: Predstavte si, že by tých možnosti bolo veľmi málo, ak vôbec nejaké. Predstavte si aké by to bolo nemať na výber a buďte vďační, že ich máte – čím viac, tým lepšie.

5. Námaha

Nie neúmyselná námaha. Úmyselná námaha: ako napríklad cielená voľba robiť neskutočne dlho a tvrdo a pretlačiť sa mentálnou alebo fyzickou bariérou alebo sa obetovať pre dobro ľudí, ktorí sa na Vás spoliehajú. Námaha nám pomáha naučiť sa kým naozaj sme – a kým naozaj chceme byť.

6. Zdržania

Zotrvať trpezlivý, nie je veľmi zábavné, ale musieť počkať môže byť aj dobrá vec. Buďte vďační, že musíte čakať – najmä na niečo, po čom skutočne túžite. Očakávanie samotné stojí za to. Okrem toho, čakanie na niečo čo chcete – nie čo potrebujete, ale čo chcete – je luxus, ktorý si nemôžu dovoliť všetci.

7. Ľútosť

Spomeňte si na niečo, čo ste chceli spraviť lepšie. Alebo inak. Alebo si spomeňte na niečo, čo ste chceli urobiť, ale – nech už z akéhokoľvek dôvodu – neurobili.

Bolí? Samozrejme. A motivuje.

Použite túto motiváciu dnes. Zavolajte kamarátovi, s ktorým ste stratili kontakt. Napravte vzťahy s rodinným príslušníkom. Buďte tá rozumnejšia osoba a povedzte, že Vám je to ľúto. Spravte niečo, čo ste vždy chceli spraviť. Pocit uspokojenia bude rozhodne stáť za to.

8. Čas

Kedže máte čas a zdroje na niečo také, ako čítanie tohto príspevku, znamená to, že máte ČAS: čas sa zlepšovať, zvážiť nové nápady, skúsiť byť lepším človekom alebo sa postarať o lepšie vzťahy s rodinou či priateľmi.

Čas je Vaše najdôležitejšie aktívum, za ktoré by ste mali byť najviac vďační.

Čas robí všetko ostatné vôbec možným. Prestaňte sa venovať veciam, na ktorých nezáleží a trávte svoj čas pretváraním svojich snov na realitu.

zdroj: entrepreneur
Online faktúry zadarmo

Ešte nepoužívate miniFAKTÚRU? Zaregistrujte sa a fakturujte s nami v roku 2015 šikovne!

 

Predošlý príspevok Ďalší príspevok

Mohlo by sa Vám taktiež páčiť