Produktivita

Zaspavate v práci? Poradíme Vám!

produktivita blog cover 7 tipov

Patríte medzi tých, ktorí nedokážu v práci udržať otvorené oči? Ste aktívny človek a aj tak robíte všetko preto, aby Ste na mítingoch nezaspali a neriskovali tak svoju tvrdo vydobytú reputáciu? Následné typy sú v tom prípade pre Vás ako stvorené.

1. Zmena úlohy

Základná technika je zmeniť druh úlohy, na ktorej práve pracujete. Akákoľvek monotónnosť našu myseľ automaticky uspáva, pretože nám neponúka dostatočný stimulus. Po zmene úlohy alebo zadania myseľ dostane instatný boost koncentrácie a sviežosti z nového stimulu.

2. Dajte sa do pohybu

Pri najbližšom “pocite padajúcej hlavy” sa skúste na chvíľu postaviť od stola a spraviť pár krokov po miestnosti, ponaťahujte a vytraste si končatiny. Aj keď si sadnete naspät na stoličku, zostante konštantne v pohybe a obmeňujte polohy vždy keď na to pomyslíte. Nielen, že Vás to udrží viac bdelých, je to aj zdravé pre Vašu chrbticu, ktorá nezostáva príliš dlho strnulo v jednej polohe.

3. Pozor na stravu

Existuje celá škála jedál(hlavne tých sladkých), ktoré Vás vedia veľmi efektívne uspať. Takisto je treba dbať na to, aby sa človek nevrátil z obeda najedený k prasknutiu. Telo posiela všetkú energiu do tráviaceho procesu a Vašu bdelosť a koncentráciu necháva na holičkách.

4. FUN – Tip: Mätová zubná pasta

Umyte si zuby mätovóu pastou. Mäta je prirodzený stimulant podporujúci bdelosť.

5. Coffee break

Keď nie je iného riešenia, šálka kávy väčšinu z nás nakopne na nejakú tú hodinku-dve, ale dá sa tomu ľahko podľahnúť a po čase bez svojej šálky neviete ani fungovať, takže s mierou!

6. Hudbou k lepšiemu výkonu

Ak máte možnosť vytlačiť svet okolo Vás a dať si do uší sluchátka, do toho! Jedna z najlepších zbraní proti ospalosti pri práci je energická, akčna, stimulujúca hudba, ideálne ak si do rytmu kývete polkou tela :)

7. PRO – TIP: Žuvačka

Ultra tajný vedecký fakt: prežúvanie žuvačky a v dôsledku toho namáhané žuvacie svaly napojené na veľkú časť našej tváre má za následok zvýšenú pozornosť mysle.

 

Nech už používate akýkoľvek tip proti ospalosti, treba myslieť na to, že klipkajúce oči sa Vám snažia naznačiť, že Vaše telo potrebuje oddych. Dobré ráno a príjemný štart do nového týždňa.

Predošlý príspevok Ďalší príspevok

Mohlo by sa Vám taktiež páčiť